Rodzinne rajdy rowerowe

Błędy popełniane przy naprawie rury kanalizacyjnej

Instalacja wodno-kanalizacyjna po zakończeniu budowy nie jest widoczna dla żadnego z domowników. Najczęściej nie sprawia żadnych trudności ani problemów, nikt więc nie zastanawia się nad tym, czy w ogóle prawidłowo działa. Problem pojawia się wtedy, gdy jest niskie ciśnienie, woda cieknie lub coś tamuje. W takich sytuacjach najczęściej dzwonimy po hydraulika, który po prostu się na tym zna. Jednak czy jest tak zawsze? Otóż nawet najlepszym zdarza się popełniać błędy. Poznaj te, które najczęściej występują przy naprawie rury kanalizacyjnej.

Źle dobrany przekrój rury

Bardzo często zdarza się, że przekrój rury zostanie źle dobrany. Niektórzy nawet nie wiedzą, że przekrój ten ma znaczenie – innym z kolei zdarza się pomylić po prostu liczby. Nieodpowiednia rura nadaje się tak naprawdę do wyrzucenia lub ewentualnie do oddania. Zbyt mały przekrój może powodować zapychanie się instalacji, za duży z kolei sprawi, że ścieki nie będą się dobrze spłukiwać. Wówczas w rurach zaczną odkładać się zanieczyszczenia, co prędzej czy później poskutkuje po prostu zatkaniem. Średnica podejścia nie powinna być mniejsza niż średnica otworu wylotowego przyboru sanitarnego. 

Niewłaściwy spadek w rurze kanalizacyjnej

Naprawa rury kanalizacyjnej nie jest wcale trudnym procesem, jednak jest kilka aspektów o których należy przy tym pamiętać. Kiedy spadek jest zbyt mały, albo w ogóle go nie ma – nie ma żadnych szans na grawitacyjny przepływ ścieków w rurze. Wówczas podobnie jak przy źle dobranym przekroju rury – zaczynają się gromadzić zanieczyszczenia, fekalia, włosy czy tłuszcze. Powstają zatory, a po pewnym czasie przepływ zupełnie ustaje. Spadek poziomych przewodów w kierunku przepływu nieczystości powinien więc wynosić od 2 do 15%. Większy z kolei oznaczałby nadmiery hałas, który wynikałby z gwałtownego przepływu.

Niewłaściwe połączenie rury

Jeśli niewłaściwie połączymy ze sobą rury, może to skutkować przede wszystkim nieszczelnością. W takiej sytuacji bardzo ciężko jest naprawić rurę, ponieważ nie ma swobodnego dostępu do połączeń. Duże znaczenie ma również tutaj to, aby wszystkie rury i złączki pochodziły od jednego producenta – daje to gwarancję skuteczności i odpowiedniego działania. Wszystkie elementy wówczas na 100% będą do siebie pasować, nie będziemy musieli się o to martwić. Rury pochodzące od różnych producentów mogą znacznie różnić się rodzajem materiału, grubością ścianek, głębokością kielicha, a także typami uszczelek. Nawet niewielkie uchybienia w tym zakresie mogą prowadzić do problemów – naprawiający rury fachowca powinien o tym wiedzieć. Warto więc zwrócić na to uwagę, w szczególności wtedy, gdy podejmujemy się naprawy rury kanalizacyjnej samodzielnie – jest to bowiem podstawa.

22 grudnia, 2019 Uncategorized
hydraulikinstalacja wodno-kanalizacyjna

Program do obsługi klienta

Monitoring płatności, efektywna sprzedaż

Najnowsze wpisy

  • Nasiona rzepaku jarego – czym charakteryzuje się uprawa tej odmiany?
  • SMS API – na czym polega usługa i dlaczego powinieneś się na nią zdecydować?
  • Rzepak w żywieniu zwierząt hodowlanych
  • Na czym polega usługa wynajęcia wirtualnego adresu?
  • Dlaczego przedsiębiorcy powinni zdecydować się na usługi biura rachunkowego?
Dumnie wspierane przez WordPressa | Motyw: Neblue by NEThemes.