Usługa kompletowania paczek – idealna dla właścicieli sklepów internetowych

Usługa outsourcingu różnych usług, jest na naszym rynku coraz popularniejsza. Wiele firm korzysta z outsourcingu pracowników, usług, czy maszyn i zazwyczaj współpraca taka przebiega bez problemów, z korzyścią dla wszystkich ze stron. Jedną z usług outsourcingu, zapewne szczególnie ważną dla właścicieli sklepów jest usługa kompletowania paczek. O co chodzi?

Po pierwsze co to outsourcing?

Outsourcing to inaczej oddelegowanie części wykonywanych w firmie prac, do innego podmiotu. Właściciele firm robią to z różnych względów. Nie mają wyspecjalizowanych urządzeń lub wyspecjalizowanych pracowników. Może zdarzyć się, że w ogóle nie mają odpowiedniej ilości pracowników, lub znaleźli się w bardzo energicznym punkcie rozwoju firmy. Powodów jest naprawdę wiele! Outsourcing jest usługą tak różnorodną, że mogą z niego korzystać niemal wszystkie firmy, dopasowując usługi do własnych potrzeb.

Outsourcing dla sklepów internetowych

Bardzo ciekawą usługą dla sklepów internetowych jest usługa: pakowanie paczek. Fulfilment to usługa, która może bardzo odciążyć wielu właścicieli sklepów wysyłających produkty droga pocztową. Nie chodzi tylko o właścicieli sklepów internetowych, ale też o inne firmy, które wysyłają regularnie i w dużych ilościach paczki dla swoich klientów.

Dzięki fulfilment każda firma mająca problem z logistyka paczek może liczyć na:

  • Profesjonalne kompletowanie zamówień,
  • Pakowanie w sposób odpowiedni co do zawartości paczki,
  • Przekazywanie paczek operatorowi,
  • Przyjmowanie dostaw,
  • Prowadzenie magazynu,
  • Krótki czas realizacji zamówienia.

Korzyści wynikających z podjęcia takiej współpracy jest wiele, tym bardziej, jeżeli firma oferuje jeszcze inne usługi. W tym przypadku możemy liczyć na profesjonalną obsługę korespondencji pocztowej, a także wiele usług poligraficznych. Niektóre firmy zajmują się także korespondencją seryjna, organizacją dokumentów, etc. Nawiązanie współpracy z takim podmiotem może być bardzo korzystne dla niektórych firm.

Dodatkowe korzyści z outsourcingu pakowania paczek

Bardzo często w sieci można spotkać ogłoszenia, w których właściciele sklepów  internetowych poszukują pracowników, którzy będą zajmowali się pakowanie i wysyłaniem paczek. Często jeden pracownik to za mało, jeżeli firma wysyła kilkadziesiąt paczek dziennie. Przyjęcie do pracy nowych ludzi wiąże się z wysokimi kosztami oraz dodatkowymi obowiązkami. Z kolei oddelegowanie innych pracowników do tego typu zajęć, zaburza harmonogram wszystkich prac w firmie. Jest to jeden z głównych powodów, dla których warto zdecydować się na outsourcing pakowania paczek, ale też ich przygotowywania i wysyłania.

Firmy oferujące takie usługi mają najczęściej podpisane bardzo korzystne umowy z dostawcami i kurierami. Dzięki temu usługa jest jeszcze tańsza! Ale to nie wszystkie korzyści. Korzystamy również na tym, że nie trzeba kupować żadnych opakowań, kartonów, wypełniaczy, taśm klejących, etc. Wszystko to zrobi za ciebie zewnętrzna firma.

Z pewnością warto rozważyć taką możliwość, sprawdzić rodzaje oferowanych usług oraz ich cenę. Być może okaże się, że outsourcing tego typu usług jest idealny właśnie dla Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *