Leasing aukcje- czy to dobra okazja?

Planujesz kupić samochód używany, ale nie wiesz, gdzie szukać? Obecnie możliwości jest nieskończenie wiele, dlatego bez problemu możesz znaleźć samochód, jakiego szukasz, przy czym musisz dokonać dobrego wyboru, taka decyzja nie może być podejmowana zbyt pochopnie. Samochody poleasingowe to zdecydowanie dobre rozwiązanie, chociaż trzeba trafić na dobry model auta. Czy to się opłaca?

Samochody poleasingowe są wyeksploatowane?

Wiele osób w dalszym ciągu żyje w przekonaniu, że nie warto decydować się na zakup samochodu po leasingu, ze względu na to, że są to pojazdy o dużych przebiegach, co więcej o które nikt za bardzo nie dbał. Jaka jest prawda? Obecnie trudno znaleźć wśród ofert motoryzacyjnych pojazdy poleasingowe, które są w gorszym stanie technicznym, niż auta z komisu czy z drugiej ręki. Przedsiębiorcy dbają o samochody firmowe i dokładają starań, aby długo służyły. Leasing aukcje to zdecydowanie jedno z lepszych miejsc, aby móc znaleźć samochód swoich marzeń, ale jedocześnie w dobrych cenach. Pojazdy leasingowe na aukcjach są dość nowe, co więcej można mieć 100% pewności, co do nich faktycznego stanu technicznego, bo przedsiębiorcy mają obowiązek regularnie serwisować swoją flotę. Oczywiście przed wystawieniem na leasingową aukcję każdy pojazd jest odświeżony – pranie tapicerki, wymiana poszczególnych elementów to standard. Nie jest prawdą, że pojazdy poleasingowe są mocno wyeksploatowane, chociaż oczywiście warto poznać źródło pochodzenia auta. Najgorsze pod względem technicznym będą modele, które przeżyły wynajem długoterminowy, najlepsze będą auta, które zostały odebrane przedsiębiorcom przez windykatorów.

Jak dokonać trafnego wyboru?

Nie ma jednej uniwersalnej metody, która gwarantowałaby, że nabędziemy samochód wysokiej jakości, który długo nam posłuży. Trzeba mieć trochę szczęścia oraz osobę, która pomoże nam dokonać właściwego wyboru. Jeżeli nie znamy się na samochodach, najlepiej wziąć ze sobą na takie zakupy kogoś, kto potrafi ocenić stan pojazdu, albo zabrać auto na warsztat, gdzie zrobić to fachowcy. Możliwości jest wiele. Bardzo ważny będzie wybór marki samochodu, tutaj zasada jest prosta – decydujmy się na auta popularne, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlaczego? To najlepsza gwarancja na to, że samochód jest niezawodny, co więcej w tym wypadku można będzie kupić tanio części zamienne i akcesoria samochodowe typu bagażnik, tarcze hamulcowe, klocki, czyli wszystko, co trzeba co jakiś czas wymienić. Obecnie w sieci można znaleźć dużo wiarygodnych rankingów najczęściej kupowanych samochodów osobowych i dostawczych leasingowych na aukcjach. Warto wziąć takie informacje pod uwagę. W internecie znajdziemy też dużo opinii i recenzji na temat poszczególnych modeli aut, to również cenny wskazówki, bo będziemy mogli dowiedzieć się, jakich awarii ewentualnie możemy się spodziewać.