Jedna z najładniejszych plaży Majorki, którą znajdziemy na południowym wybrzeżu wyspy, w okolicach Campos.

Zaraz po wejściu na plażę, pierwsze co rzuca się w oczy, to jej ogrom. 2 kilometry pięknego białego piasku idealnie prezentuje możliwości plaż Majorki, a 20 metrów dalej czysta, cudowna woda. Dzieli się ona na dwie części, które omówię w dalszej części artykułu. Jest to miejsce, w którym możemy poczuć silną więź z naturą, ze względu na otoczenie drzew sosnowych, oraz salin. Budynki mieszkalne są znacznie oddalone od plaży, co pomoże nam zjednać się z obecną tu roślinnością, oraz cudowną naturą. Jeśli jednak nie lubicie daleko chodzić i uważacie oddalenie od hoteli wadą – nie ma się co martwić. Es Trenc – najładniejsza plaża Majorki? Posiada własny – DUŻY – parking, dzięki któremu możecie bezproblemowo przyjechać na plażę samochodem, albo innym wehikułem i nie martwić się o to, że nie będziecie mieli gdzie go zostawić.

Mówi się, że to miejsce jest bardzo podobne do plaż Karaibskich. Uważam natomiast, że nie warto w ten sposób porównywać obu tych miejsc. W końcu jedno jest w Hiszpanii, a drugie – daleko za oceanem Atlantyckim. Jeśli jednak lubicie Karaiby, a nie macie możliwości lecieć (albo płynąć) tak daleko, to warto zainteresować się tym miejscem.

Jak już wcześniej wspomniałem plaża ta, podzielona jest na dwa różne miejsca. Ses Covetes oraz Ses Salines. Ta pierwsza to mniejsza, nudystyczna plaża Majorki, której nie widać na pierwszy rzut oka, natomiast ta druga – większa – to tradycyjna plaża, którą zna każdy z nas.

Wody w tym miejscu są bezpieczne – z reguły dość płytkie, oraz ciepłe. To idealne miejsce dla całej rodziny z nawet małymi dziećmi. Piękna czysta, turkusowa woda zapewni wiele wrażeń i od groma dobrych wspomnień. Jeśli szukałeś cudownej plaży Majorki dla rodziny, koniecznie się zapoznaj z tą pozycją.

Niestety to miejsce ma również swoje wady. Ze względu na swoje położenie, oraz piękno jest dość popularnym miejscem, więc jeśli szukacie czegoś bardziej zacisznego, to nie radzę się tam wybierać w okresie sezonowym. Na wakacje przyjeżdża tutaj naprawdę dużo ludzi. O miejsce na parawanik nie ma się co martwić – na pewno się znajdzie, ale na pewno nie odpoczniecie tutaj od ludzi.

Chociaż z drugiej strony może to i lepiej? W końcu panie mogą poznać przystojnych Hiszpanów, a panowie podziwiać piękne opalone Hiszpanki. No właśnie. Jeśli chodzi o kwestię pogody, to ta potrafi dopisać. Jeśli chcecie, możecie odszukać Ses Covetes i opalić całe ciało, by móc się pochwalić znajomym, że byliście na plaży Majorki.

Bez problemu można wypożyczyć leżak, albo sprzęt wodny – co dostarczy jeszcze więcej wrażeń. Również nie trzeba się martwić o jedzenie. Restauracje i bary są bardzo blisko, dzięki czemu można zakosztować hiszpańskiego jedzenia!

Plaża ta jest również bogata w faunę i florę. Fani ornitologii, też mogą zakosztować swojego hobby w tym miejscu, a połączenie śpiewu ptaków, oraz szumu fal daje błogi odpoczynek, czyli najczęściej to – czego szukamy w takich miejscach. Może na Salamandrę Plamistą nie ma co liczyć, ze względu na ilość ludzi, ale kto wie jakie zwierzęta można ujrzeć w pobliskich lasach? Sami się przekonajcie!

Jest to miejsce zarówno rodzinne jak i romantyczne – zwłaszcza wieczorem. Jest to miejsce obowiązkowe dla każdej osoby, odwiedzającej Majorkę. Kto był na tej wyspie, ale nie odwiedził chociaż na chwilę tej plaży, ma wiele do nadrobienia.