Wybory rodzica mają istotny wpływ na szczęście i rozwój dziecka, dlatego też do każdego z nich warto bardzo dokładnie się przyłożyć – będziesz mieć wtedy pewność, że Twoja latorośl zostanie otoczona odpowiednią opieką. Jednym z najważniejszych wyborów jest bez wątpienia znalezienie odpowiedniego przedszkola na Ursynowie, które powinno zapewnić dziecku jak najlepsze warunki rozwoju. Czym się kierować podczas wyboru i na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdźmy!

Wybieramy najlepsze przedszkola na Ursynowie!

Zwracamy uwagę na sześć najbardziej istotnych kwestii, które będą miały wpływ po pierwsze na zadowolenie Twojego dziecka, a po drugie na jego rozwój. Co warto sprawdzić, analizując ofertę przedszkola na Ursynowie?

Poznaj kadrę opiekunów

Najważniejszą wartością każdego przedszkola są oczywiście ludzie, którzy go tworzą. To oni odpowiadają za opiekę nad Twoim dzieckiem i to od nich w największej mierze zależeć będzie, czy maluch poczuje się dobrze w nowym miejscu i będzie wracać do domu z uśmiechem na uczniach. Dlatego też wybierając placówkę, bardzo dokładnie zapoznaj się z tym, kogo zatrudnia, jakie kwalifikacje posiadają opiekunowie i jakie jest ich doświadczenie. W ten sposób będziesz mieć pewność, że Twoja latorośl trafiła w odpowiednie ręce.

Dowiedz się, jak prowadzone są zajęcia

Drugą najważniejszą kwestią są oczywiście zajęcia edukacyjne – muszą być one różnorodne i sprawiać, że dziecko poszerzy swoje horyzonty, a także będzie rozwijało talenty. Ważne, aby zajęcia były prowadzone w ciekawy sposób i by przedszkole na Ursynowie łączyło je z dobrą zabawą. Warto również sprawdzić, jakie innowacyjne sposoby nauczania stosuje przedszkole i czy zapewnia dodatkowe zajęcia – np. jogę lub język angielski.

Sprawdź, czy dziecko będzie miało indywidualną opiekę

Czasami nawet najwyższe kwalifikacje i najlepsze podejście do dziecka nie będzie pomocne, jeżeli maluchów w grupie będzie zbyt dużo. Uniemożliwia to niestety skupienie się na ich indywidualnych potrzebach, dlatego też warto wybrać przedszkole prywatne, w którym dzieci trafiają do kilkuosobowych grup, gdzie opiekun ma możliwość skupienia się na każdym z osobna. Wpłynie to pozytywnie na rozwój oraz poczucie bezpieczeństwa każdego podopiecznego.

Zweryfikuj jakość posiłków

Biorąc pod uwagę fakt, że dziecko spędzi w placówce wiele godzin każdego dnia, należy zwrócić uwagę na jakość serwowanych w niej posiłków. Muszą być one zgodne z odgórnymi rozporządzeniami, a do tego pełnowartościowe i zdrowe. No i różnorodne. Oczywiście najlepszym recenzentem będzie Twoje dziecko, jednak zanim zapiszesz je do przedszkola, warto poznać jadłospis, by samemu wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Sprawdź bezpieczeństwo i częstotliwość kontaktów z rodzicem

Bardzo istotne w przypadku każdego przedszkola będzie bezpieczeństwo dziecka – w placówce powinien być monitoring, a do tego pełna ochrona przed dostępem niepowołanych osób. Wtedy zarówno Ty, jak i Twoje dziecko, będziecie mogli czuć się w pełni bezpiecznie. Co więcej – wszystkie nowoczesne przedszkola na Ursynowie powinny zapewniać stały i regularny kontakt z rodzicem. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się jak rozwija się Twoje dziecko i czy nie ma jakichkolwiek problemów rozwojowych. A jeżeli ma, zyskasz możliwość błyskawicznego reagowania.

Poznaj opinie innych rodziców

A jaki jest najlepszy sposób na weryfikację jakości usług, świadczonych przez przedszkole? Oczywiście możesz wybrać się do danej placówki i na własne oczy sprawdzić jakie panują w niej warunki. Może to jednak nie dać Ci pełnego obrazu, dlatego też w tym wypadku niezbędny okazuje się… Internet. To w nim rodzice, którzy zapisywali dziecko do danej placówki zamieszczają opinie i oceny na jej temat, dzięki czemu masz możliwość sprawdzenia, czy dokonujesz słusznego wyboru. Oczywiście warto poszukać jak najwięcej takich opinii – znajdziesz je w Google, na portalach społecznościowych czy specjalnych forach.