Zawieszki do bransoletek – rodzaje

Zawieszki do bransoletek pozwalają na stworzenie wyjątkowej biżuterii handmade. Ozdoby tego typu występują w nieograniczonej ilości wzorów, dlatego umożliwiają wykonanie unikalnych bransoletek czy wisiorków. Sprawdź, jakie rodzaje zawieszek są dostępne w sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii.

Zawieszki do bransoletek – wyjątkowe ozdoby do biżuterii

Zawieszki do bransoletek umożliwiają stworzenie unikalnej biżuterii z wykorzystaniem wielu popularnych motywów. Są wyjątkowo atrakcyjnym urozmaiceniem nie tylko do bransoletek, ale także do wisiorków oraz kolczyków handmade. Ze względu na ogromną różnorodność dostępnych wzorów pozwalają na realizację nawet najbardziej spersonalizowanych, wyjątkowych projektów.

Zawieszki do biżuterii mogą być wykonane z różnych materiałów, od metalu po srebro i złoto. Dostępne są modele minimalistyczne, jak i bogato zdobione, np. za pomocą kolorowej emalii czy kryształków. Dzięki kółeczkom możliwe jest przymocowanie ich do łańcuszków lub rzemyków czy ozdobnych sznurków.

Zawieszki wykorzystywane mogą być także jako tzw. charmsy, czyli ozdobne zawieszki, które dzięki specjalnym zapięciom można łatwo przypiąć do bazowego łańcuszka bransoletki. Dzięki temu można samodzielnie stworzyć wyjątkową biżuterię, która będzie maksymalnie spersonalizowana. Każda zawieszka może kojarzyć się z jakimś wydarzeniem czy zainteresowaniem, przez co biżuteria staje się odzwierciedleniem osobowości noszącej jej osoby.

Rodzaje zawieszek do bransoletek

Dostępne są zawieszki do bransoletek srebrne, złote lub metalowe, występujące w najróżniejszych kształtach, nawiązujących do wielu popularnych motywów. Do najmodniejszych, najchętniej wykorzystywanych należą:

– zawieszki z motywem zwierzęcym – jest to bardzo popularny od kilku lat motyw, cieszący się sporym zainteresowaniem zarówno twórców biżuterii handmade, jak i kupujących. Wzory przedstawiające koty, ptaki, słonie, lisy oraz wiele innych zwierząt pozwalają na stworzenie pięknych bransoletek w różnych stylach. Wykorzystują przy tym wzory realistyczne, bajkowe lub geometryczne, zapewniając ogromny wybór kolorów i wzorów.

– zawieszki do bransoletek z motywem roślinnym – listki i kwiaty przejęły ostatnio trendy we wzornictwie biżuteryjnym. Również wśród zawieszek można znaleźć bardzo szeroki wybór różnego typu listków – od pojedynczych po całe gałązki, zazwyczaj w formie delikatnej, często ażurowej. Kwiaty częściej są kolorowe, ozdobione np. kolorową emalią.

– zawieszki z popularnymi symbolami – ponadczasowe symbole, takie jak serca, gwiazdki, księżyce, czterolistne koniczynki lub podkowy sprawdzą się świetnie przy tworzeniu wielu rodzajów biżuterii. Są uniwersalne, a przy tym zawsze pięknie się prezentują. Można liczyć na ogromny wybór wzorów tego typu, występujących w najróżniejszych stylach i kolorach – od prostych, minimalistycznych po bogato zdobione.

– zawieszki z motywem świątecznym – w okresie grudnia wzrasta popyt na biżuterię inspirowaną świętami Bożego Narodzenia. Dostępnych jest wiele zawieszek do bransoletek, wykorzystujących wzór choinki, wieńca, bombek, prezentów, candy canes, śnieżynek oraz innych motywów, najczęściej utrzymanych w kolorystyce opartej na bieli, zieleni oraz czerwieni.

– zawieszki z motywem osobistym – bardzo dużą popularnością cieszą się również zawieszki do bransoletek, które nawiązują do zainteresowań czy ważnych wydarzeń. Zaliczają się do nich modele z takimi motywami, jak kształt dziecięcych stópek, instrumenty muzyczne, nuty, nożyce krawieckie oraz wiele innych. Można z ich pomocą stworzyć spersonalizowaną biżuterię, która będzie dopasowana do noszącej ją osoby.

W sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii handmade znajdziemy wiele pięknych zawieszek do bransoletek, dzięki którym możliwe jest wykonanie najbardziej unikalnych, atrakcyjnych ozdób. Różnorodność wzorów i kolorów sprawia, że łatwo można znaleźć modele odpowiednie do danego projektu zarówno pod względem stylu, jak i jakości wykonania czy estetyki samego wzoru.