Najpierw aktywnie, bo na pięknie przygotowanych rowerowych trasach prowadzących przez starannie wybrane zakątki Alwerni oraz okolic. Następnie – już bardziej rozrywkowo i piknikowo podczas festynu sportowego na alwernijskim Rynku. Tak zapowiada się Rodzinny Rajd Rowerowy zaplanowany na 22 lipca.

Zaczynamy o 10.00 – wtedy na Rynku otwieramy biuro zawodów, gdzie każdy może się zapisać, otrzymać własny numer startowy, bloczek na ciepły posiłek wydawany po ukończeniu Rajdu oraz mapkę. Warto uważniej zapoznać się z tą ostatnią – przed zawodnikami do wyboru aż trzy trasy, różniące się między sobą długością i stopniem trudności. Wszystkie one zaczynają i kończą się na Rynku. Najkrótsza z nich to trasa Mini (7 km), prowadząca przez Brzeziny Regulice. Więcej wysiłku wymagają już trasy Midi (23 km) oraz Maxi (32 km), obie wiodące m.in. przez Wiślaną Trasę Rowerową, Okleśną i Porębę Żegoty. Na każdej z tras warto poszukiwać biało-czerwonych flag. Będzie je można wymienić na zdrapki umożliwiające zdobycie pamiątkowych nagród.

Na powracających z tras rowerzystów czekać będzie już regeneracyjny posiłek oraz szereg atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Darmowe malowanie twarzy, popcorn i wielkie dmuchańce, na których skakać można do woli. Będą także zawody dla najmłodszych.

Program Rajdu w Alwerni znajdziecie tutaj, a mapy możecie obejrzeć na tej stronie.